EKO - PEL s r.o.

Aktuality - Novinky


Kamna na pelety:
Model Ecotherm 1000

Akční nabídka

     ► Výkon 2,5 – 7 KW
     ► Vytopí 162 m3
     ► Účinnost až 90%
     ► Dálkové ovládání
 

Vysavač popela
s vlastním motorkem
Cena 1.990,- Kč

Vysavač popela
 
jdi na www.kirchner s.r.o.

     Nově v nabídce:


Nový typ kamen
závěsný - šířka jen 25 cm

připravujeme

Přilášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kdo je On-line

Hosté On-line: 1

Členové On-line: 0

Registrovaní členové: 23,910
Nejnovější člen: Udalenie-trupnogo-zapaha-Fiest

Kamna


   • ECOTHERM 1000  

   • ECOTHERM 3001
   • ECOTHERM 6000
   • ECOTHERM 7000
   • ECOTHERM 8000

   • ECOTHERM SLIM + SLIM QUADRO [NEW]
   • Ecotherm insert - krbová vložka 
  
   • Krbová kamna na kusové dřevo

   • Technické parametry

 

Krbová kamna ECOTHERM jsou plně automatická krbová kamna na dřevěné peletky, která slouží k teplovzdušnému vytápění rekreačních objektů, chat a chalup, kde vynikne jejich celodenní bezobslužný provoz. Mohou ale sloužit i k topení v rodinných domech či kancelářích, kde je požadavek na čistý a automatický provoz.

Peletky jsou granulované čisté piliny lisované pod vysokým tlakem do tvaru válečků tloušťky 6 mm a délky do 20 mm. Jejich výhřevnost je vyšší, než u hnědého uhlí, a přitom mají popelnatost do 1%. Popel z peletek je možné využít jako vynikající organické hnojivo obsahující mnoho stopových prvků. Z hlediska CO2 jsou k přirodě neutrální, tzn., že jejich spalováním nedochází ke skleníkovému efektu, který zapříčiňuje globální oteplování.

Všechna kamna a krbové vložky ECOTHERM mají automatické zapalování i přikládání a zásobník na palivo koncipovaný tak, že je možné jej doplňovat průměrně jednou denně. Ke všem novým typům se standardně dodává bezdrátový dálkový komunikátor, který zobrazuje provozní stav kamen, slouží jako termostat s týdenním programem a na některé provozní stavy dokáže upozornit hlasem.

Princip činnosti: po sepnutí kamen si šnekový podavač začne přikládat peletky do hořáčku, kde se elektricky zapálí. To trvá cca 5 - 10 minut. Po ohřátí tělesa kamen sepne cirkulační ventilátor, který v zadní spodní části nasává přes mechanický filtr chladnější vzduch od podlahy, ohřívá jej a vyfukuje zpět do místnosti. Tím je zajištěna nucená cirkulace a stejnoměrné prohřátí vzduchu v celém vytápěném prostoru. Odvod spalin je zajištěn spalinovým ventilátorem, takže odpadají problémy s komínovým tahem. To umožňuje použít tato topidla např. v podkrovních bytech, půdních vestavbách a všude tam, kde není možné zajistit potřebný komínový tah pro klasická kamna. Speciální konstrukce přívodu spalovacího vzduchu zajišťuje automatické čištění skla i hořáčku, takže čištění je možné provádět jednou za týden. Pomocí modemu je možné kamna ECOTHERM ovládat i mobilním telefonem. Tak si zajistíte, že na víkend přijedete již do příjemně vytopené chalupy.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vygenerované za: 0.07 sekund
1,092,796 návštěv